malbakresba.cz
Lektoři:Mgr. Adéla Karger


adelakarger@email.cz
+420 774 054 842

více o lektorovi >>© 2014 Adéla Karger

Malba kresba I.

11 tříhodinových lekcí; každou středu v určeném období; od 18 do 21 hodin
Cestou ke klasickému obrazu

Koncepce kurzu Malba kresba I. vás povede rozmanitou cestou ke klasickému obrazu. V duchu starých mistrů baroka si osvojíte principy umělecké tvorby, které nijak neztrácejí svoují autentičnost a budete je moci dále rozvíjet.

Naší snahou je rozvinout Vaši kreativitu a zdokonalit Vaše technické dovednosti. Náplň kurzu Malba kresba I. je utvořena tak, aby vyhověla potřebám začátečníků i pokročilým.


První část ...

První část tohoto kurzu obsahuje řadu cíleně zaměřených úkolů pro osvojení nebo nové pochopení umělecké práce. Příkladem mohu uvést problematiku tvaru, objemu, drapérie, skla, nebo textury, jejichž logiku budeme společně prohlubovat nebo nově objevovat.


Druhá část ...

V druhé části budeme vytvářet obraz (malbu na plátně, nebo kresbu ) a budete mít možnost si podle své chuti zvolit motiv obrazu. Můžete zkoumat zátiší na základě trojrozměrného modelu, způsoby jak moderními, tak staromistrovskými, nebo následovat staré mistry podle reprodukcí a úkolem bude „kopie“ vybraného uměleckého díla, či jeho volná inspirace třeba moderními způsoby.


Budeme se snažit o to, aby se náš kurz stal místem kde si odpočinete, poznáte zajímavé lidi, ale především si odnesete důležité informace a zejména zkušenosti, které se projeví ve Vašem uměleckém díle vytvořeném olejomalbou na plátně, nebo kresbami na napnutém papíře.

Doporučené pomůcky


Kresba

tužky – měkké i tvrdé, uhel, rudky (pro zájemce perko a tuž, barevné pastely, nebo i fixy) čtvrtky A3 nebo A2, desky na podložení a také na uložení prací, papírovou i klihovou lepenku, plastickou gumu, fixativ

V ceně kurzu je balící papír


Malba

Akvarelové, olejové nebo akrylové barvy (doporučené značky: Umton, Akademie, Amsterdam, Van Gogh ... ) – nezapomeňte na vhodné štětce, papír, podložky či plátno dle techniky.

Více k pomůckám se dozvíte na hodinách v průběhu kurzu.

V případě Vašeho zájmu o kurz nebo lekci, nás kontaktujte telefonicky (+420 774 054 842), emailem (adelakarger@email.cz) nebo vyplňte objednávkový formulář.