malbakresba.cz
Lektoři:Mgr. Adéla Karger


adelakarger@email.cz
+420 774 054 842

více o lektorovi >>© 2014 Adéla Karger

Figura I.

10 tříhodinových lekcí; každý čtvrtek od října do prosince; od 18 do 21 hodin
Vhodné pro začátečníky i pokročilé

Figurální kurzy jsou otevřeny začátečníkům i pokročilým, kteří chtějí prohlubovat kresebné dovednosti a rozvíjet tvarovou zásobu pomocí živého modelu.

Tato průprava může sloužit i jako příprava na přijímací zkoušky na umělecké školy. Naše lekce jsou cíleně koncipovány tak, abychom krok po kroku nakonec dosáhli cíleného zvládnutí figury v jejích proporcích, hmotě a duševním rozpoložení.

Předností tohoto kurzu, je že využijeme nejen živý model, ale i sádrové odlitky, které nám pomohou krok za krokem, část po části pochopit i ty nejmenší detaily.

Zkušenost s portrétní a figurální kresbou je nenahraditelná.

Doporučené pomůcky


Kresba

tužky – měkké i tvrdé, uhel, rudky (pro zájemce perko a tuž, barevné pastely, nebo i fixy) čtvrtky A2, desky na podložení a také na uložení prací, papírovou i klihovou lepenku, plastickou gumu, fixativ

V ceně kurzu je balící papír


Malba

Akvarelové, olejové nebo akrylové barvy (doporučené značky: Umton, Akademie, Amsterdam, Van Gogh ... ) – nezapomeňte na vhodné štětce, papír, podložky či plátno dle techniky.

V případě Vašeho zájmu o kurz nebo lekci, nás kontaktujte telefonicky (+420 774 054 842), emailem (adelakarger@email.cz) nebo vyplňte objednávkový formulář.