malbakresba.cz




Lektoři:



Mgr. Adéla Karger


adelakarger@email.cz
+420 774 054 842

více o lektorovi >>







© 2014 Adéla Karger

Enkaustika

Tradiční malba voskem




Specifická malířská technika

V dnešních dobách neprávem opomíjená malířská technika, kterou malovali například slavní malíři jako Antonín Procházka, nebo František Ronovský.

Kurz Enkaustika je zaměřena na poznání tradičního způsobu malby voskem, který je v těchto dobách již téměř zapomenut. Jedná se o specifickou malířskou techniku, která se vždy provádí za tepla a nanáší štětci. Výhodou tohoto kurzu je také to, že Vás naučíme vyrábět jednotlivé barevné směsi podle tradiční receptury, které se vyznačují atmosférickou odolností a stálostí.

Nepleťme si techniku tradiční enkaustiky s nažehlováním nabarvených vosků na papír, jak ji můžeme nalézt v některých publikacích, které se zabývající domácím kutilstvím. Jedná se o velmi starou malířskou techniku, která je i v dnešních dobách hodna následování a lze s ní docílit velmi zajímavých výsledků.






Termíny jednodenních výkendových kurzů vyhlašujeme v průběhu celého roku. Pro další informace sledujte aktuálně vyhlášené termíny kurzů.





V případě Vašeho zájmu o kurz nebo lekci, nás kontaktujte telefonicky (+420 774 054 842), emailem (adelakarger@email.cz) nebo vyplňte objednávkový formulář.