malbakresba.cz
Lektoři:Mgr. Adéla Karger


adelakarger@email.cz
+420 774 054 842

více o lektorovi >>© 2014 Adéla Karger

Desková malba

Dědictví starých mistrů kdy se ctí tradice a kvalitní materiál
Středověk nebyl až tak temný

alespoň podle deskových maleb starých mistrů, kde kouzlo a světlo umění navzdory všemu dále posunovalo kulturu lidstva. Odlesky zalacení na mnoha deskových malbách jsou toho důkazem.

Přeneseme se do období, kdy každý malíř-řemeslník procházel tvrdou a jasně koncipovanou řemeslnickou průpravou a každá biblická scéna měla daná pravidla.


Cech svatého Lukáše

Kurz metaforicky nazvaný Cech sv. Lukáše, (cech patrona malířů) chce připomenout téměř zapomenutý způsob středověké práce.


Úcta k umu středověkých mistrů včetně použítí tradičních a kvalitních materiálů

V tomto kurzu se chceme soustředit na charakter středověkých maleb, které budete provádět tradiční staromistrovskou technikou vaječné tempery. Kromě samotné tradiční malby si vyzkoušíme i zlacení nepravým zlatem. Z důvodu složité organizace a náročnosti je v ceně tohoto kurzu zahrnut speciálně vytvořený tradiční podklad na dřevěné desce. Každý absolvent našeho kurzu si tak odnese vzácné umělecké dílo, které se svoji kvalitou vyrovná skvostům středověké tradice.V případě Vašeho zájmu o kurz nebo lekci, nás kontaktujte telefonicky (+420 774 054 842), emailem (adelakarger@email.cz) nebo vyplňte objednávkový formulář.